Drogowskazy Kariery

Już dziś, 17 marca o godz. 20.00, rozpoczną się zapisy do udziału w  Drogowskazach Kariery 2014 – ogólnopolskim wydarzeniu edukacyjnym organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Na najważniejszych uczelniach w całej Polsce specjalnie dla studentów będą odbywać się bezpłatne szkolenia prowadzone przez profesjonalistów.  Tematyka warsztatów to m.in. PR, reklama, marketing, zarządzanie i rozwój osobisty. 

Muszę przyznać, że tegoroczna edycja Drogowskazów Kariery zapowiada się niezwykle ciekawie, tym bardziej, że ogólnopolski patronat nad wydarzeniem objęły dwie grube ryby – Deloitte i Makro Cash&Carry.  Obecność na plakatach log takich firm jak te działa niczym certyfikat jakości.  Z roku na rok partnerów chętnych do tego aby medialnie i merytorycznie wesprzeć imprezę przybywa i mówię to z wielką satysfakcją, ponieważ sam byłem koordynatorem DK na UKSW w 2012 roku.

Szkolenia w ramach projektu odbędą w terminie od 24 marca do 4 kwietnia na 23 uczelniach w 11 ośrodkach akademickich: w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach,  Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Tarnowie, Warszawie i Wrocławiu.

W regionie warszawskim możecie wybierać między szkoleniami organizowanymi na UW, UKSW, SGH, APS i PW.  Większość uczelni  opublikowała już harmonogramy warsztatów. Warto przyjrzeć się ich tematyce i dobrze zastanowić się nad tym, które wybrać.

Warsztaty UKSW
Warsztaty SGH
Warsztaty APS

Przykład – zarówno SGH jak i UKSW proponuje nam warsztaty redagowania CV.  Te na SGH prowadzone są przez Manpower Group, na UKSW prowadzone są zaś przez specjalistę z zakresu doradztwa zawodowego z uczelnianej jednostki szkoleniowej.

UKSW:
Gorąco polecam warsztat Kingi Kalińskiej – Inteligencja emocjonalna w biznesie – IQ to za mało.  Inteligencja emocjonalna w biznesie to jeden z kluczowych czynników sukcesu w  zarządzaniu ludźmi i skutecznym podejmowaniu decyzji, dlatego warto posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia doświadczona osoba. Jestem również ciekaw jak Coach Team PW poradzi sobie z tematyką zarządzania projektami.  Jako, że pracodawcy najczęściej narzekają na brak umiejętności interpersonalnych kandydatów, warto wybrać się również na warsztat Modelowanie argumentacyjne – sztuka wygrywania sporów. Zdobyta wiedza może nie tylko zaprocentować w życiu zawodowym ale także ułatwić rozwiązywanie konfliktów w życiu prywatnym.

SGH:
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie również przygotowała dla Was kilka ciekawych propozycji. Proponuję warsztat Manpower Group o dosyć długim ale wiele mówiącym tytule: Rozwój osobisty na tle rynku pracy, czyli co zrobić by nadążyć za rekruterami?  Żyjemy w dobie ciągłych zmian na rynku pracy, dlatego bardzo ciężko idealnie wstrzelić się w wymagania stawiane przez działy HR.  Dlatego warto posiadać zawsze aktualne informacje, a Manpower jako pośrednik procesu rekrutacyjnego i lider w doradztwie HR na pewno takie posiada. Kto wie? Może warsztaty są zakamuflowanym sposobem rekrutacji tej firmy? Po warsztacie polecam podejść do prowadzącego i porozmawiać z nim chwilę.

Jak zarejestrować się na szkolenie?

Zapisy odbywają się przez stronę www.drogowskazykariery.pl. Zapisy już dzisiaj od 20.00. Gorąco Polecam!