Życie bez ograniczeń – Vujicic, Brown, Jakóbiak w Poznaniu

„Życie bez ograniczeń” w Poznaniu było dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Mówcy inspiracyjni, których znam z kanałów YouTube i których podziwiam, 30 kwietnia stanęli razem na jednej scenie, by powiedzieć ludziom w Polsce: „Bądźcie głodni w życiu. Tylko ludzie głodni osiągają rzeczy niemożliwe, spełniają marzenia, osiągają sukces.”  Cieszę się, że mogłem tam być i słuchać ich na żywo. Czuję niesamowitego kopa po tym evencie.

30 kwietnia, godz. 8:30. Stacja – Poznań Główny. Po trzy godzinnym pół-śnie wysiadamy z Klaudią z pociągu z Warszawy. Nasz cel to Stadion INEA. Nie mamy pojęcia skąd odjeżdża tramwaj nr. 6 jadący w kierunku stadionu, ale nie musimy tego wiedzieć. Idziemy za tłumem ludzi, którzy podekscytowani cytują fragmenty wystąpień swoich ulubionych mówców inspiracyjnych. Jesteśmy pewni, że zmierzają tam gdzie my. Gdy docieramy do Stadionu, widzimy jeszcze większą rzeszę ludzi – w jednym ręku ściskających bilety. w drugim trzymających bagaże – niecierpliwie szukających właściwego wejścia do obiektu.

Ludzka energia, z którą spotkaliśmy się na stadionie była niesamowita. Ludzie tańczyli, śpiewali i chórem odpowiadali na pytania rzucane w widownie przez mówców. W powietrzu unosiły się miłość, optymizm, pasja i poczucie wspólnoty.  Razem z Klaudią czuliśmy się wręcz jakbyśmy byli uczestnikami jakiejś konferencji chrześcijańskiej z udziałem wiernych. Energię tą wzmacniały znane, energetyczne kawałki Michaela Jacksona wykonywane przez Artema Furmana i Jakuba Jonkisza. W ciągu zaledwie trzech godzin od godz. 10.00 – godziny startu – stadion wypełnili ludzie głodni inspiracji i motywacji. 

Na pewno nie zapomnę wyNick Vujicic - Życie bez ograniczeństąpienia Lesa Browna. Po jego mowie miałem ochotę wyjść ze stadionu i po prostu zacząć spełniać marzenia. Powiedział coś bardzo ważnego, coś co wziąłem sobie mocno do serca: „Zadaj sobie pytanie – dlaczego tu jesteś? Przyjechałeś tu, bo podświadomie wiesz, że urodziłeś się po to by zwyciężać… dlatego, że wiesz, że jesteś wyjątkowy.”  Wszyscy mówcy podkreślali, że w spełnianiu marzeń nie chodzi oto, by zacząć podejmować działanie, gdy jest się w pełni gotowym. Nigdy nie będziemy się czuć w pełni przygotowani. Zawsze znajdzie się wymówka, by zrobić coś jutro, za miesiąc, za pół roku, itd. Największe sukcesy są wynikiem decyzji płynących prosto z serca.  Ludzie sukcesu to odkrywcy, innowatorzy, działający wbrew logice. Parafrazując cytat z filmu „Into the wild”:  Działanie wyprowadzone z logiki rozumu jest zaprzeczeniem życia. Za dużo wysiłku wkładamy w to, by czuć się bezpieczni, zamiast w to, by czuć się szczęśliwi.. Z tego powodu dobieramy sobie złych partnerów życiowych oraz podejmujemy decyzje, które stanowią dla nas jedynie życiową asekurację. Zapominamy o istocie życia, o naszych marzeniach będących jego celem, o tym, że to właśnie dla nich warto jest ryzykować.

Życie każdego z mówców przed osiągnięciem sukcesu było pewnego rodzaju drogą krzyżową. Założyciel największej agencji eventowej na świecie Success Resources – Richard Tangdy zaczynał rozwijać swój biznes miał ponad pół miliona długów i zmagał się z rakiem. Les Brown jako młody chłopak kilka razy nie zdał z klasy do klasy, w szkole uznano go za opóźnionego, kilka razy podejmował także ciężką walkę ze zdrowiem… Obecnie, walczy z rakiem prostaty. Twierdzi jednak, że mniej ważne jest to z czym zaczynasz osiągać sukces, ważniejsze jest to dokąd zmierzasz.  Kiedy był dzieckiem pomagał sprzątać mamie domy innych ludzi. Powiedział do niej, że pewnego dnia sprezentuje jej jeden z takich domów. To marzenie poprowadziło go do sukcesu. Mówi często swoim słuchaczom – „Zacznij spełniać marzenia innych, a spełnisz też swoje.” Magdalena Malicka – kobieta błyskotliwej kariery, określana jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Przeżyła śmierć swojej mamy, samobójstwo taty, sama walczyła z ciężką depresją i otyłością. Opowiada ludziom o swojej przemianie z niewolnicy korporacji w kobietę, która bardziej od sukcesu zawodowego,  ceni sobie życie w zgodzie ze swoimi wartościami. Nick Vujcic  – urodził się bez rąk i nóg. Lekarze twierdzili, że nigdy nie będzie chodził. Był pewien, że w życiu nie spotka go nic niezwykłego. Obecnie, uprawia surfing, skacze ze spadochronem, ma dziecko i piękną żonę. Jest jednym z najbardziej znanych mówców inspiracyjnych ostatnich lat, choć swój talent odkrył wygłaszając krótkie przemówienie na spotkaniu studentów.

Duże wrażenie zrobiło na mnie wystąpienie Jakóbiaka, który pierwszy raz mówił dla tak dużej publiczności. Jego przemówienie podniosło wiele osób z krzeseł. Mówił o tym, że wszystko jest możliwe. Że skoro jemu – osobie z tyloma kompleksami i chroniczną niepewnością siebie – udało się spełnić swoje marzenia, to każdy może to zrobić. Opowiadał publiczności o tym, jak docierał do znanych osób takich jak Lady Gaga, czy Bill Clinton i o tym jak zdruzgotany i zmęczony życiem, leżąc na swoim łóżku – wpadł na pomysł stworzenia programu: „20m2 Łukasza” – talk-show nagrywanego w jego kawalerce. Jego następnym celem jest spotkanie ze znaną amerykańską celebrytką i prowadzącą talk-show – Ellen. Wierzy, że Ellen zaprosi go do swojego programu i przeprowadzi z nim wywiad.  Zobaczymy, czy mu się uda! Mam nadzieję, że tak!