Efflerek & Blog

TROCHĘ O MNIE

Jak zwyczaj nakazuje, na początku znajomości należy się ładnie każdemu przedstawić.  No więc, nazywam się Piotrek Effler i pochodzę z Pruszkowa koło Warszawy. Wieku nie zdradzam, bo ten się nieustannie zmienia. Powiem tylko, że jestem cały czas piękny i młody 🙂 Nie nazwę się też studentem ani pracownikiem, bo to  także tylko tymczasowe stany mojego życia.

Kim więc jestem?

To wyjątkowo źle postawione pytanie, bowiem jak niegdyś rzekł Fiodor Dostojewski „W ciągu całego życia, człowiek nie tyle jest, ile stwarza siebie”. Gdy ludzie z przyzwyczajenia nadają sobie kolejne nazwy i określenia,  ja w tym czasie pozwalam sobie żyć w ciągłym niedookreśleniu.  Jednocześnie, stawiam przed sobą konkretne cele.

Majorka, Palma, Podróż, Piotr Effler

Bywam więc podróżnikiem i choć zaraziłem się tym stosunkowo niedawno, wiem, że z podróżowaniem nie pożegnam się nigdy. Gdzieś, tam głęboko – jakaś cząstka mojej świadomości woła do mnie:  Piotrze, hop, hop! Wskaż drogę – gdzie teraz? Fenomen podróży dla mnie polega na tym, że dopiero gdzieś oderwany od stałego środowiska, gdzieś w nieznanej krainie, gdzie powinienem czuć się nieswojo – tak naprawdę dopiero  tam – mogę w pełni zanurzyć się w sobie – w swoim własnym ja i po prostu ze sobą porozmawiać. Bywam kucharzem. To jedna z moich ulubionych form spędzania wolnego czasu. Żaden przepis kulinarny nie jest dla mnie przeszkodą, co mam nadzieję udowodnię na blogu. W każdej kuchni, odnajdę coś dla siebie, bo przy okazji bywam okrutnym łakomczuchem – nawet woda mi smakuje.

Walencja Grafitti Podróż Piotr Effler

Kocham życie. I choć oprócz kilogramów szczęścia,  przeżywam też najróżniejsze rozterki, zmagam się z przeszkodami, walczę ze swoimi słabościami – to nigdy nie tracę czegoś, co sprawia, że jestem Piotrkiem Efflerem. To coś jest we mnie niezależnie od pory roku, liczby zer na koncie,  relacji z bliskimi, sytuacji w pracy. Tym czymś jest pogoda ducha.

Zachęcam wszystkich do czytania mojego bloga. Znajdziecie tam dużo postów o przeżywaniu życia – takim jakie jest – bez coachingowych haseł i banalnych porad. Będzie dużo o uczuciach, związkach, relacjach damsko-męskich,  codziennych sprawach, pracy, podróżach i kulinariach nie z tego świata. Zapraszam Was do wspólnego zaczerpnięcia głębokiego oddechu.  Mam nadzieję, że polubicie mój sposób patrzenia na świat, a blog stanie się dla Was  inspiracją w codziennym życiu.

Pozdrawiam,
Piotrek Effler